Данас је у сарадњи са ЈЗУ Дом здравља Зворник у друштвеном простору наше школе реализовано предавање на тему „Здрава исхрана“.
Предавању су присуствовала три одјељења ученика петог разреда (5-1, 5-2 и 5-3), а предавач је била др Мирјана Станковић, љекар специјализант породичне медицине у Дому здравља у Зворнику.
У овом интерактивном предавању ученици су сазнали коју храну треба потпуно избјегавати, којој врсти хране треба ограничити унос у што већој мјери, а која је то пожељна храна за редован оброк и ужину.

Похвално је што су у великој мјери ученици упознати са тим која је то нездрава храна, али и поред тога често је конзумирају. Закључак је да је потребно што више стеченог знања искористити у свакодневном животу и припремати што здравије оброке.

На крају предавања Др Станковић је најактивнијим ученицима уручила пригодне поклоне.

